• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

• 8:00 – ďakovná svätá omša  (v dome nádeje)

9:00 – slávnostné ukončenie školského roka na

na školskom dvore

9:15 – fotenie na spoločné foto

9:45 – 10:30 – odovzdávanie vysvedčení

10:30 - 11:00 – odchod domov

• Čítajme si 2022

• V piatok 24. júna 2022 sme sa zapojili do akcie Linky detskej istoty - "Čítajme si ". Šlo o celoslovenský detský čitateľský maratón, pri ktorom sa okrem čítania deti dozvedeli o Linke detskej istoty.  Vybrali sme si knihu od spisovateľky Gabriely Futovej - Mamička, nezblázni sa. Knihu začala čítať p. starostka - Ľubica Potocká. Potom sme sa pri čítaní striedali a každý čitateľ sa zapísal na prezenčnú listinu čitateľov. Čítateľský maratón ukončili svojim čítaním učitelia. Bolo to príjemné a vydarené dopoludnie.

• Deň detí

• 1. júna sme spolu oslávili deň všetkých detí. Napriek počiatočným obavám nám počasie "vyšlo" a my sme si mohli naplno vychutnať zábavno - súťažné dopoludnie. Začali sme cestou okolo sveta. Deti dostali cetovné pasy, kde si nakreslili svoju fotku a napísali meno. Potom mohli začať cestovať cez pripravené stanovištia - svetadiely. Na každom stanovišti mali splniť dve úlohy, za ktoré dostali pečiatky do pasu. Po splnení všetkých úloh sa preukázali opečiatkovaným pasom a  mohli si vybrať odmenu za splnené úlohy. Medzitým sa upiekli špekáčky a deti doplnili energiu na ďalšie súťaže. Veríme, že v tento deň sa zabavili a oddýchli si všetky naše deti.

Ďakujeme obci Podhorany a Ľ, Potockej,  p. Fickovi, P. Eliašovi, B. Tkáčovej a Z. Lipkovej za sponzorské dary.

• Beseda s poľovníkom

• 30. mája našu školu navštívil Jozef Ungvarský - člen poľovníckeho združenia HUBERTUS, ktorý nám porozprával mnoho zaujímavosti o zvieratách žijúcich v našich lesoch. Dozvedeli sme sa, ktoré zvieratá v našom lese žijú i to, ako sa máme v lese správať. P. Ungvarský nám ukázal svoje poľovnícke trofeje a vysvetlil nám, že poľovníci zvieratá nielen lovia, ale aj monitorujú, pozorujú a chránia. Tiež sme si mohli sami vyskúšať vábničky na zvieratá. Na konci besedy žiaci zasypali poľovníka množstvom otázok, na ktoré im trpezlivo odpovedal. Veríme, že s poľovnckym združením HUBERTUS sme sa nestretni naposledy.