• VALENTÍNSKY DEŇ V NAŠEJ ŠKOLE

sa k nám vkráda,

to je fakt paráda.

Správy nám necháva,

v ktorých tajomstvo sa skrýva

a autorom vždy býva iba

TVOJ  VALENTÍN .

Preto, tento krásny srdiečkový deň,

si chceme navzájom spríjemniť len,

krásnymi odkazmi potešiť sa, usmievať

a ukázať,  že láska, priateľstvo,

úcta sú našimi kamarátmi

nielen na Valentína,

ale i každý všedný deň.

(Mgr. Karina Šimová)

Valentínsky deň v našej škole pripravila p. učiteľka Anna Šebešová. Žiaci mali za domácu úlohu pripraviť pozdrav pre "tajného kamaráta", ktorého meno si deň predtým vytiahli. Niektorí žiaci si dali záležať viac, niektorí menej - no všetky pozdravy boli milé a pozitívne ladené. ďalšou aktivitou bolo hľadanie žltých srdiečok, ktoré pani učiteľky schovali na dolnej a hornej chodbe. Poslednou aktivitou, ktorá sa niesla celým valentínskym dňom bola úloha : napísať do srdca na nmagnetickej tabuli mená ľudí, ktorých mám rád/rada.

• ČARY MARY

• ......alebo záhada strateného prútika. Tento príbeh nám zahrali herci divadla Portál 13.2.2023. Pútavé predstavenie o čarodejnici, ktorá stratila čarovný prútik detí pobavilo vtipnými dialógmi i pesničkami. Niektorí žiaci sa ako indiáni na chvíľu stali súčasťou predstavenia a všetci spolu sme si ako indiáni zahulákali.

• SÁNKOVAČKA

• "V detstve by sme mali nazbierať mnoho radosti, pretože radosti prežité v detstve patria do energetickej banky, z ktorej človek čerpá v dospelosti" (Rozvoj dieťaťa ®)

• HVIEDOSLAVOV KUBÍN - ŠKOLSKÉ KOLO

• 6.2.2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci podali krásne výkony a predviedli svoje umelecké cítenie.

Konečné poradie:

1. miesto: Sofia Štecová

2. miesto: Pavlínka Trinacová

3. miesto: Damián Fabuľa

Špeciálne ceny:

- cena diváckej poroty  - Lenka Talpašová

- cena za aktívnu účasť - Marko Eliaš

Víťazom srdečne blahoželáme, ďakujeme všetkým zapojeným žiakom a tešíme sa na okresné kolo v Prešove.

• Karneval

• Aj v tomto školskom roku sme sa zabavili na školskom karnevale. Žiaci i učitelia sa zamaskovali parádne: Messi v TOI TOI-ke, PIpi Dlhá pančucha, Bača, Zmrzlina, Lesná víla, Šašo. Finist -Jasný Sokol, Slovensko, Semafór a princezné, víly, akční hrdinovia, povolania i rozprávkové postavy. Trochu sme tancovali, trochu súťažili, trošku povystrájali, no i masky hodnotili. Užili sme si to parádne :-)