• McDonald´s Cup

• 21. apríla sa naši žiaci zúčastnili  futbalového turnaja žiakov a žiačok - McDonald´s CUP na ihrisku ZŠ Šmeralova 25 Prešov. . Obsadili sme krásne 2. miesto s počtom strelených gólov 17, inkasovali sme 9 gólov.

Naše zápasy: ZŠ Podhorany 5:5 ZŠ Československej armády

ZŠ Podhorany 0:3 ZŠ Šmeralova 25

ZŠ Podhorany 9:0 Tulčík

ZŠ Podhorany 3:1 CZŠ bl. Biskupa Gojdiča

Postup nám tesne unikol, víťazom sa stala ZŠ Šmeralova.  Všetci si parádne zahrali, ako tím si navzájom pomáhali a tvorili hru. Ako tím sme  zaznamenali najviac strelených gólov zo všetkých družstiev (vďaka skvelej útočnej dvojici Damiám Fabuľa a Jakub Ungvarský). Ale aj ostatní hráči hrali zodpovedne, čestne a spravodlivo. Všetkým patrí veľká vďaka za reprezentáciu školy.

Zloženie súťažného tímu pod vedením Miloša Tivadara:

Jakub Ungvarský

Damián Fabuľa

Samuel Giňovský

Matej Talpaš

Matúš Komorník

Marko Fabuľa

Gréta Gajdošová

Zara Lešková

Katarína Ličáková

• SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA

• 21. apríla našu školu navštívíli sokoliari zo Starej Ľubovne. Workshopom nás sprevádzali sokoliari Hubert a Juraj, ktorí nám porozprávali mnoho zaujímavostí o lesných zvieratách.  Všetko, o čom sme sa rozprávali sme si mohli chytiť, ohmatať a preskúmať. Sokoliari nám predstavili svojich dravých vtákov, ktorých sme mohli vidieť úplne zblízka. Ďakujeme https://sokoliarimajstravagana.sk/index.html za zaujímavý zážitok.