• MAMUT - matematická súťaž

•

2. júna sa naši štvrtáci zúčastnili matamatickej súťaže MAMUT v Košiciach. Bola to súťaž  päťčlenných družstiev žiakov 4. - 6. ročníka základných škôl a prímy osemročných gymnázií. Ich úlohou bolo správne vyriešiť čo najviac matematických a logických úloh. Súťaž prebiehala zábavno-súťažnou formou a bola spojená so športovými hrami. Naši žiaci, ktorí boli na súťaži jediným tímom zloženým len zo štvrtákov (Gréta Gajdošová, Zara Lešková, Katarína LIčáková, Matej Talpaš, Michal Kandur) sa v silnej  konkurencii 50 škôl umiestnili s spoločnom 28-29 mieste s celkovýmn počtom bodov 50. Ak by ste si chceli vyskúšať niektoré z úloh, ktoré žiaci riešili, či vidieť konečné poradie zúčastnených škôl - prikladám link: https://malynar.strom.sk/sk/mamut/. Žiakom ďakujeme sa dôstojnú reprezentáciu školy a p. učiteľke Anne Šebešovej za kvalitnú prípravu žiakov.