• DEŇ DETÍ

• 1. jún sme spolu oslávili sviatok všetkých detí. Spolu sme sa vydali na CESTU ROZPRÁVKAMI. V Ľadovom kráľovstve sme si dali slalom na lyžiach a zaplietli sme vrkoče. Pri námorníkovi Pepekovi sme sa s vodou pohrali - žmýkali sme a žmýkali, až kým sme plnú misu nažmýkali. Potom sme sa rýchlo na pláž prichystali  a šup do ´bazénika.  Vodník Rybka nam cez švihadlo skákať prikázal, keď sme pečiatku dostať chceli. A potom sme sa museli trafiť loptičkou do vedierka s vodou. U Snehulienky sme jablká ochutnali. Našťastie neboli otrávene, len vysoko na šnúrkach priviazané a jesť sme ich smeli bez použitia rúk. No pri ďalšej disciplíne milej Snehulienky sme ruky potrebovali - streľba z luku bola pečiatkou odmenená.  Pri Červenej Čiapočke sme bruško zašívali a na otázky o rozprávkach odpovedali. Popoluška nás nechala fazuľu, šošovicu a cestoviny triediť a vyskúšala nás z matematiky.

Za každú splnenú úlohu dostali deti pečiatku a na konci sladkú odmenu. Dopoludnie sme zavŕšili opekačkou a oddychom na dekách.

• Rozprávame sa o včielkach....

• S prednáškou o včelách nás navštívil Mgr. Filip Vojtek. Porozprával nám, ako včielky žíjú, čo všetko v úli robia i prečo a ako ich chováme. Ukázal nám, čo všetko potrebuje včelár pri svojej práci i to ako vyzerá úľ. Dozvedeli sme sa nielen to, ako si včielky med ukladajú. My sme ten med mohli ochutnať priamo z rámika. Veľmi zaujímavé bolo vidieť živé včielky pri práci - dokonca sme za sklom videli aj včeliu matku.  P. Vojtek nám tiež  vysvetlil, ako postupovať pri bodnutí včelou.

Ďakujeme Mgr. Filipovi Vojtekovi za príjemnú a zaujímajú besedu.

• Príbeh hudby v našej škole

• Vo štvrtokj 0 11:00 hod si spolu pozrieme koncert  PRÍBEH HUDBY. Ide o výchovný koncert, v ktorom vystúpia: Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor, Vojenská hudba Ozbrojených síl SR, Gabriel Rovňák - dirigent a moderátor. Koncert si pozrieme spolu v škole na interaktívnej tabuli, prostredníctvom linku, ktorý nám bol zaslaný.