• ČARY MARY

• ......alebo záhada strateného prútika. Tento príbeh nám zahrali herci divadla Portál 13.2.2023. Pútavé predstavenie o čarodejnici, ktorá stratila čarovný prútik detí pobavilo vtipnými dialógmi i pesničkami. Niektorí žiaci sa ako indiáni na chvíľu stali súčasťou predstavenia a všetci spolu sme si ako indiáni zahulákali.

• SÁNKOVAČKA

• "V detstve by sme mali nazbierať mnoho radosti, pretože radosti prežité v detstve patria do energetickej banky, z ktorej človek čerpá v dospelosti" (Rozvoj dieťaťa ®)

• HVIEDOSLAVOV KUBÍN - ŠKOLSKÉ KOLO

• 6.2.2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci podali krásne výkony a predviedli svoje umelecké cítenie.

Konečné poradie:

1. miesto: Sofia Štecová

2. miesto: Pavlínka Trinacová

3. miesto: Damián Fabuľa

Špeciálne ceny:

- cena diváckej poroty  - Lenka Talpašová

- cena za aktívnu účasť - Marko Eliaš

Víťazom srdečne blahoželáme, ďakujeme všetkým zapojeným žiakom a tešíme sa na okresné kolo v Prešove.

• Karneval

• Aj v tomto školskom roku sme sa zabavili na školskom karnevale. Žiaci i učitelia sa zamaskovali parádne: Messi v TOI TOI-ke, PIpi Dlhá pančucha, Bača, Zmrzlina, Lesná víla, Šašo. Finist -Jasný Sokol, Slovensko, Semafór a princezné, víly, akční hrdinovia, povolania i rozprávkové postavy. Trochu sme tancovali, trochu súťažili, trošku povystrájali, no i masky hodnotili. Užili sme si to parádne :-)

• Jesenné plody-tvorivé dielne v ŠKD

• V ŠKD vládla takáto tvorivá nálada. Deti z donesených jesenných plodov vytvorili zvieratká. panáčikov i fantastické tvory. Okrem radosti z pekných prác (možete si ich pozrieť naživo v chodbičke  pri vstupe do školy) nás teši aj fakt, že deti  tvorenie veľmi bavilo.

• Vystúpenie pre starých rodičov

• Október už tradične patrí naším starým rodičom Aj žiaci našej školy si pre svojich starkých pripravili malý darček v podobe básni, piesni. hry na nástrojoch a scénok..Pani učiteľka Karina Šimová a deti odviedli kus dobrej práce. Veríme, že sme všetkým prítomným spríjemnili sobotné uprašané popoludnie.

• O2 športová akadémia Mateja Tótha

• Milí rodičia a žiaci!

Naša ZŠ sa  v tomto školskom roku zapojila do súťaže o projekt O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Preto Vás prosíme o hlasovanie za našu školu v období od 20.10. do 30.11. 2022 na https://www.akademia.o2.sk/hlasovanie/13358 . Hlasovať za našu školu môže každý (rodič, žiak, rodinní príbuzní, kamaráti z iných škôl,...celá obec!) jedenkrát denne. Aby boli zabezpečené férové podmienky pre všetkých súťažiacich, hlasy sú overované zadaním telefónneho čísla. 7. decembra budú vyhlásení víťazi, ktorí budú môcť mať tento jedinečný projekt na svojej pôde.

Cieľom projektu je učiť deti systematicky a správne športovať, aby mali z pohybu radosť, ktorá pretrvá do dospelosti. Projekt predstavuje kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo, dbá sa na ich telesný aj duševný vývin a zároveň deti zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady.

ĎAKUJEME!

• OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022 / 2023

• Milí rodičia a žiaci,

slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 05.09.2022 s nasledovným programom:

8:00 – svätá omša vo farskom kostole sv. Alojza

9:00 – slávnostné otvorenie školského roka v areáli školy (za priaznivých podmienok vonku)

9:20  – presun do tried, organizačné pokyny triednych učiteľov

10:00 – odchod žiakov domov

Žiaci 1. ročníka môžu prísť do školy v doprovode rodiča. Svätá omša nie je povinná.  Žiaci, ktorí sa jej nechcú zúčastniť, prídu do školy o 09:00.

Prosíme rodičov, aby 05.09.2022 vypísali vyhlásenie o bezinfekčnosti a poslali cez edupage, alebo ho odovzdali triednemu učiteľovi ráno. Tlačivo na stiahnutie- (bezpriznakovost-vyhlasenie.pdf).

TEŠÍME SA NA VÁS :-)

• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

• 8:00 – ďakovná svätá omša  (v dome nádeje)

9:00 – slávnostné ukončenie školského roka na

na školskom dvore

9:15 – fotenie na spoločné foto

9:45 – 10:30 – odovzdávanie vysvedčení

10:30 - 11:00 – odchod domov

• Čítajme si 2022

• V piatok 24. júna 2022 sme sa zapojili do akcie Linky detskej istoty - "Čítajme si ". Šlo o celoslovenský detský čitateľský maratón, pri ktorom sa okrem čítania deti dozvedeli o Linke detskej istoty.  Vybrali sme si knihu od spisovateľky Gabriely Futovej - Mamička, nezblázni sa. Knihu začala čítať p. starostka - Ľubica Potocká. Potom sme sa pri čítaní striedali a každý čitateľ sa zapísal na prezenčnú listinu čitateľov. Čítateľský maratón ukončili svojim čítaním učitelia. Bolo to príjemné a vydarené dopoludnie.